29 martie 2024
0 0
Read Time:1 Minute, 7 Second

bawab

Craiova a reușit un meci perfect cu Dinamo. În minutul 13 era deja 1-0 pentru olteni prin reușita lui Bawab, șut din cădere din interiorul careului. Craiova a dominat meciul fără a mai înscrie până la pauză. În repriza a doua oltenii s-au dezlănțuit punctând de două ori prin Bawab și Bancu. În minutul 63, Rocha e faultat în careu, arbitrul nu dă nimic, craiovenii insistă și după o combinație pe stânga, Bawab rămâne singur cu Cerniauskas și-l execută elegant printre picioare. Dinamo e în corzi, Craiova pe val. Bancu face 3-0, după o pasă excelentă a lui Bawab. După această victorie, oltenii acumulează 22 de puncte şi egalează ASA, echipa de pe locul şase.

VIDEO AICI

Casetă tehnică

Universitatea Craiova – Dinamo București       3-0 (1-0)

Au marcat: Bawab 13, 63, Bancu 65

Stadion: Extensiv, spectatori: 6000

Universitatea: Bălgrădean – Achim, Iliev (38 Dumitraș), Popov, Vătăjelu – Kay, Mateiu – Ivan (76 Hergheligiu), Bawab (84 Madson), Bancu – Nuno Rocha. Rezerve: Straton, Dumitraș, Curelea, Ferfelea, Madson, Băluță, Hergheligiu. Antrenor: Emil Săndoi

Dinamo: Cerniauskas – Fai, Marc (69 Puljic), Mevlia, Filip – Anton, Vojnovic (59 Van Haaren) – Rotariu, Palic, Matei (59 Shalaj) – Gnohere. Rezerve: I. Popescu, Puljic, Van Haaren, Nedelceanu, Gavrilă, Shalaj, Feussi. Antrenor: Mircea Rednic

Brigada de arbitri: Istvan Kovacs – Alexandru Cerei, Gero Szabo. Rezervă: Cătălin Buși

Observatori: Mihai Stancu, Nicolae Grigorescu

Eliminat: Anton 90+2