PUNCT OCHIT

CRAIOVA: Cazurile de COVID s-au triplat de la începutul anului

Rata de incidenta a cazurilor Covid-19 în Craiova este de 1.27 la mia de locuitori / 14 zile. Față de ziua de miercuri se observă o creștere, cand rata incidentei a fost 1.17

Dolj/ Situația epidemiologică în data de 13.01.2022

JUDETLOCALITATEPOPULATIE DEPABDCAZURI CONFIRMATE IN ULTIMELE 14 ZILEINCIDENTA LA 1000 LOCUTORI
DOLJCÂRCEA3.169154,73
DOLJMĂCEŞU DE SUS1.14521,75
DOLJBUCOVĂŢ4.21071,66
DOLJPIELEŞTI4.25771,64
DOLJCÂRNA1.30921,53
DOLJIŞALNIŢA4.23861,42
DOLJMUNICIPIUL BĂILEŞTI19.014271,42
DOLJDOBREŞTI2.22431,35
DOLJGRECEŞTI1.50821,33
DOLJMUNICIPIUL CRAIOVA298.4733791,27
DOLJCELARU4.22051,18
DOLJAPELE VII1.93521,03
DOLJCIUPERCENII NOI5.09250,98
DOLJVALEA STANCIULUI5.18750,96
DOLJCOŢOFENII DIN FAŢĂ2.11220,95
DOLJMUNICIPIUL CALAFAT17.362160,92
DOLJBRABOVA1.12610,89
DOLJGOICEA2.34820,85
DOLJORODEL2.36220,85
DOLJDESA4.82540,83
DOLJGHIDICI2.44820,82
DOLJSADOVA8.89370,79
DOLJMALU MARE6.71750,74
DOLJCIOROIAŞI1.38310,72
DOLJŢUGLUI2.92420,68
DOLJCASTRANOVA3.09020,65
DOLJAMĂRĂŞTII DE SUS1.57210,64
DOLJBRATOVOEŞTI3.19220,63
DOLJPERIŞOR1.61710,62
DOLJVÂRTOP1.67210,60
DOLJGHERCEŞTI1.84210,54
DOLJŞIMNICU DE SUS5.54130,54
DOLJBÂRCA4.08020,49
DOLJBISTREŢ4.17320,48
DOLJSĂLCUŢA2.08410,48
DOLJPLENIŢA4.33120,46
DOLJMURGAŞI2.24010,45
DOLJBRĂDEŞTI4.54720,44
DOLJORAŞ FILIAŞI18.02180,44
DOLJPODARI6.98430,43
DOLJOSTROVENI4.75520,42
DOLJAFUMAŢI2.43910,41
DOLJCARAULA2.46410,41
DOLJROJIŞTE2.50710,40
DOLJCETATE5.19720,38
DOLJGOIEŞTI3.04710,33
DOLJTEASC3.03710,33
DOLJCOŞOVENI3.32610,30
DOLJMOŢĂŢEI6.65820,30
DOLJUNIREA3.63410,28
DOLJBRALOŞTIŢA3.72610,27
DOLJMELINEŞTI3.75910,27
DOLJGALICEA MARE3.95010,25
DOLJMÂRŞANI4.24510,24
DOLJLEU4.33210,23
DOLJCERĂT4.47710,22
DOLJMAGLAVIT4.47010,22
DOLJORAŞ BECHET4.51210,22
DOLJAMĂRĂŞTII DE JOS5.34610,19
DOLJPOIANA MARE10.22010,10
DOLJALMĂJ1.77600,00
DOLJARGETOAIA4.60200,00
DOLJBOTOŞEŞTI-PAIA60700,00
DOLJBREASTA4.36300,00
DOLJBULZEŞTI1.23500,00
DOLJCĂLĂRAŞI5.37100,00
DOLJCALOPĂR3.92700,00
DOLJCARPEN2.08000,00
DOLJCATANE2.14500,00
DOLJCERNĂTEŞTI1.60400,00
DOLJCOŢOFENII DIN DOS2.23700,00
DOLJDANEŢI5.43500,00
DOLJDIOŞTI2.73800,00
DOLJDOBROTEŞTI1.51300,00
DOLJDRĂGOTEŞTI1.99400,00
DOLJDRĂNIC2.23000,00
DOLJFĂRCAŞ2.08100,00
DOLJGALICIUICA1.35000,00
DOLJGÂNGIOVA2.55900,00
DOLJGHINDENI1.81300,00
DOLJGIGHERA2.79600,00
DOLJGIUBEGA2.03000,00
DOLJGIURGIŢA2.83000,00
DOLJGOGOŞU48600,00
DOLJÎNTORSURA1.44700,00
DOLJIZVOARE1.43300,00
DOLJLIPOVU3.33800,00
DOLJMĂCEŞU DE JOS1.23700,00
DOLJMISCHII1.69500,00
DOLJNEGOI2.40600,00
DOLJORAŞ DĂBULENI11.31900,00
DOLJORAŞ ŞEGARCEA7.93800,00
DOLJPISCU VECHI2.68100,00
DOLJPLEŞOI1.22700,00
DOLJPREDEŞTI2.04200,00
DOLJRADOVAN1.30400,00
DOLJRAST3.62500,00
DOLJROBĂNEŞTI2.18600,00
DOLJSCĂEŞTI2.08700,00
DOLJSEACA DE CÂMP1.69800,00
DOLJSEACA DE PĂDURE83000,00
DOLJSECU1.01300,00
DOLJSILIŞTEA CRUCII1.40200,00
DOLJSOPOT1.64400,00
DOLJTĂLPAŞ1.18500,00
DOLJTERPEZIŢA1.55800,00
DOLJTESLUI2.07500,00
DOLJURZICUŢA3.01300,00
DOLJVÂRVORU DE JOS2.39300,00
DOLJVELA1.75400,00
DOLJVERBIŢA1.21400,00
INCIDENTA PE JUDET 685.1145660,83

Craiova a intrat în 2022 cu o rată a incidenței de 0,42 la mia de locuitori(124 de cazuri în ultimele 14 zile). După o săptămână incidența ajunsese la 0,68(202 cazuri în ultimele 14 zile). Șapte localități au rată de incidență peste unu.

JUDETLOCALITATEPOPULATIE DEPABDCAZURI CONFIRMATE IN ULTIMELE 14 ZILEINCIDENTA LA 1000 LOCUTORI
DOLJCÂRCEA3.16761,89
DOLJPERIŞOR1.61231,86
DOLJDOBREŞTI2.22431,35
DOLJGRECEŞTI1.50821,33
DOLJORODEL2.36331,27
DOLJSADOVA8.894101,12
DOLJŢUGLUI2.92431,03
DOLJBUCOVĂŢ4.20940,95
DOLJBRABOVA1.12810,89
DOLJMĂCEŞU DE SUS1.14410,87
DOLJGOICEA2.35020,85
DOLJCIOROIAŞI1.38710,72
DOLJPODARI6.98850,72
DOLJMUNICIPIUL CRAIOVA298.6242030,68
DOLJGOIEŞTI3.04720,66
DOLJMUNICIPIUL BĂILEŞTI19.018120,63
DOLJMALU MARE6.71240,60
DOLJVALEA STANCIULUI5.18630,58
DOLJVELA1.75410,57
DOLJCĂLĂRAŞI5.37130,56
DOLJAPELE VII1.93610,52
DOLJGIUBEGA2.02910,49
DOLJSĂLCUŢA2.08710,48
DOLJCOŢOFENII DIN FAŢĂ2.11010,47
DOLJPIELEŞTI4.26320,47
DOLJMUNICIPIUL CALAFAT17.36480,46
DOLJPLENIŢA4.33220,46
DOLJDRĂNIC2.23110,45
DOLJMURGAŞI2.24510,45
DOLJBRĂDEŞTI4.55220,44
DOLJORAŞ BECHET4.50920,44
DOLJAFUMAŢI2.44010,41
DOLJCARAULA2.46310,41
DOLJDESA4.82420,41
DOLJGHIDICI2.44910,41
DOLJCIUPERCENII NOI5.09220,39
DOLJŞIMNICU DE SUS5.54020,36
DOLJCASTRANOVA3.08910,32
DOLJMOŢĂŢEI6.66020,30
DOLJRAST3.62710,28
DOLJMELINEŞTI3.75910,27
DOLJBISTREŢ4.17510,24
DOLJCELARU4.22310,24
DOLJIŞALNIŢA4.23610,24
DOLJMÂRŞANI4.24910,24
DOLJLEU4.33510,23
DOLJCERĂT4.47710,22
DOLJMAGLAVIT4.47510,22
DOLJOSTROVENI4.75510,21
DOLJAMĂRĂŞTII DE JOS5.34810,19
DOLJCETATE5.20010,19
DOLJORAŞ FILIAŞI18.02520,11
DOLJPOIANA MARE10.20610,10
DOLJALMĂJ1.77700,00
DOLJAMĂRĂŞTII DE SUS1.57100,00
DOLJARGETOAIA4.60100,00
DOLJBÂRCA4.07600,00
DOLJBOTOŞEŞTI-PAIA60900,00
DOLJBRALOŞTIŢA3.72600,00
DOLJBRATOVOEŞTI3.19100,00
DOLJBREASTA4.35600,00
DOLJBULZEŞTI1.23400,00
DOLJCALOPĂR3.93100,00
DOLJCÂRNA1.30900,00
DOLJCARPEN2.08300,00
DOLJCATANE2.14500,00
DOLJCERNĂTEŞTI1.60200,00
DOLJCOŞOVENI3.32700,00
DOLJCOŢOFENII DIN DOS2.23700,00
DOLJDANEŢI5.43300,00
DOLJDIOŞTI2.74000,00
DOLJDOBROTEŞTI1.51400,00
DOLJDRĂGOTEŞTI1.99700,00
DOLJFĂRCAŞ2.07900,00
DOLJGALICEA MARE3.95000,00
DOLJGALICIUICA1.35100,00
DOLJGÂNGIOVA2.56200,00
DOLJGHERCEŞTI1.84300,00
DOLJGHINDENI1.81100,00
DOLJGIGHERA2.79700,00
DOLJGIURGIŢA2.83600,00
DOLJGOGOŞU48700,00
DOLJÎNTORSURA1.44800,00
DOLJIZVOARE1.43200,00
DOLJLIPOVU3.33300,00
DOLJMĂCEŞU DE JOS1.23600,00
DOLJMISCHII1.69200,00
DOLJNEGOI2.40700,00
DOLJORAŞ DĂBULENI11.32500,00
DOLJORAŞ ŞEGARCEA7.93700,00
DOLJPISCU VECHI2.68400,00
DOLJPLEŞOI1.23000,00
DOLJPREDEŞTI2.04300,00
DOLJRADOVAN1.30500,00
DOLJROBĂNEŞTI2.19000,00
DOLJROJIŞTE2.50900,00
DOLJSCĂEŞTI2.09000,00
DOLJSEACA DE CÂMP1.70200,00
DOLJSEACA DE PĂDURE83000,00
DOLJSECU1.01300,00
DOLJSILIŞTEA CRUCII1.40300,00
DOLJSOPOT1.64200,00
DOLJTĂLPAŞ1.18500,00
DOLJTEASC3.03500,00
DOLJTERPEZIŢA1.55800,00
DOLJTESLUI2.07500,00
DOLJUNIREA3.63300,00
DOLJURZICUŢA3.00300,00
DOLJVÂRTOP1.67300,00
DOLJVÂRVORU DE JOS2.39500,00
DOLJVERBIŢA1.21400,00
INCIDENTA PE JUDET 685.3123210,47
0 Shares