23 februarie 2024
0 0
Read Time:2 Minute, 27 Second

Campionatul Mondial se va disputa între 20 noiembrie şi 18 decembrie, în Qatar. Meciul de deschidere va fi Qatar – Ecuador. Toate cele 64 de meciuri vor putea fi văzute la TVR. 

Duminică, 20 noiembrie

Qatar – Ecuador (Grupa A, ora 18:00, TVR1)

Luni, 21 noiembrie

Anglia – Iran (Grupa B, ora 15:00, TVR1)

Senegal – Olanda (Grupa A, ora 18:00, TVR1)

SUA – Ţara Galilor (Grupa B, ora 21:00, TVR1)

Marţi, 22 noiembrie

Argentina – Arabia Saudită (Grupa C, ora 12:00, TVR1)

Danemarca – Tunisia (Grupa D, ora 15:00, TVR1)

Mexic – Polonia (Grupa C, ora 18:00, TVR1)

Franţa – Australia (Grupa D, ora 21:00, TVR1)

Miercuri, 23 noiembrie

Maroc – Croaţia (Grupa F, ora 12:00, TVR1)

Germania – Japonia (Grupa E, ora 15:00, TVR1)

Spania – Costa Rica (Grupa E, ora 18:00, TVR1)

Belgia – Canada (Grupa F, ora 21:00, TVR1)

Joi, 24 noiembrie

Elveţia – Camerun (Grupa G, ora 12:00, TVR1)

Uruguay – Coreea de Sud (Grupa H, ora 15:00, TVR1)

Portugalia – Ghana (Grupa H, ora 18:00, TVR1)

Brazilia – Serbia (Grupa G, ora 21:00, TVR1)

Vineri, 25 noiembrie

Ţara Galilor – Iran (Grupa B, ora 12:00, TVR1)

Qatar – Senegal (Grupa A, ora 15:00, TVR1)

Olanda – Ecuador (Grupa A, ora 18:00, TVR1)

Anglia – SUA (Grupa B, ora 21:00, TVR1)

Sâmbătă, 26 noiembrie

Tunisia – Australia (Grupa D, ora 12:00, TVR1)

Polonia – Arabia Saudită (Grupa C, ora 15:00, TVR1)

Franţa – Danemarca (Grupa D, ora 18:00, TVR1)

Argentina – Mexic (Grupa C, ora 21:00, TVR1)

Duminică, 27 noiembrie

Japonia – Costa Rica (Grupa E, ora 12:00, TVR1)

Belgia – Maroc (Grupa F, ora 15:00, TVR1)

Croaţia – Canada (Grupa F, ora 18:00, TVR1)

Spania – Germania (Grupa E, ora 21:00, TVR1)

Luni, 28 noiembrie

Camerun – Serbia (Grupa G, ora 12:00, TVR1)

Coreea de Sud – Ghana (Grupa H, ora 15:00, TVR1)

Brazilia – Elveţia (Grupa G, ora 18:00, TVR1)

Portugalia – Uruguay (Grupa H, ora 21:00, TVR1)

Marţi, 29 noiembrie

Olanda – Qatar (Grupa A, ora 17:00, TVR1 / TVR2*)

Ecuador – Senegal (Grupa A, ora 17:00, TVR1 / TVR2*)

Ţara Galilor – Anglia (Grupa B, ora 21:00, TVR1 / TVR2*)

Iran – SUA (Grupa B, ora 21:00, TVR1 / TVR2*)

Miercuri, 30 noiembrie

Australia – Danemarca (Grupa D, ora 17:00, TVR1 / TVR2*)

Tunisia – Franţa (Grupa D, ora 17:00, TVR1 / TVR2*)

Polonia – Argentina (Grupa C, ora 21:00, TVR1 / TVR2*)

Arabia Saudită – Mexic (Grupa C, ora 21:00, TVR1 / TVR2*)

Joi, 1 decembrie

Croaţia – Belgia (Grupa F, ora 17:00, TVR1 / TVR2*)

Canada – Maroc (Grupa F, ora 17:00, TVR1 / TVR2*)

Japonia – Spania (Grupa E, ora 21:00, TVR1 / TVR2*)

Costa Rica – Germania (Grupa E, ora 21:00, TVR1 / TVR2*)

Vineri, 2 decembrie

Ghana – Uruguay (Grupa H, ora 17:00, TVR1 / TVR2*)

Coreea de Sud – Portugalia (Grupa H, ora 17:00, TVR1 / TVR2*)

Serbia – Elveţia (Grupa G, ora 21:00, TVR1 / TVR2*)

Camerun – Brazilia (Grupa G, ora 21:00, TVR1 / TVR2*)

Scores & Fixtures (fifa.com)

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
100 %
0 Shares